Çalışma Saatleri - 8.30 - 18.00
0 543 390 83 32
info@scakars.com
 
 
FACEBOOK REKLAM HİZMETLERİ
 
 
 
 
 

Facebook Reklam Danışmanlığı Hizmeti

Facebook, her ay iki milyardan fazla insan tarafından kullanılan, dünyanın en popüler sosyal ağıdır.  Facebook reklam ise, bu sitedeki kullanıcılara ulaşarak, müşteri sayısını ve dolayısıyla şirket gelirlerini artırmak isteyenlerin kullandığı bir reklam sistemdir. Bir kullanıcı Facebook’a üye olmak için yaşadığı şehri, konuştuğu dili, yaşını, telefon numarasını, e-posta adresini, hobilerini, ilgilendiği konuları ve daha birçok faydalı bilgiyi Facebook veritabanına girmelidir.

Dünyada iki milyardan fazla, ülkemizde ise 35 milyona yakın Facebook üyesi bulunmaktadır. İnsanlar her gün, her saat ve her dakika Facebook’a girerek, yeni gönderileri, fotoğrafları, haberleri ve videoları takip etmektedir. Kullanıcı kitlesi bu kadar büyük bir sosyal ağ, müşteri bulmak isteyen firmalar için bulunmaz bir nimettir.

Facebook Reklamları Nedir ve Ne İşe Yarar?

Facebook reklamları, Facebook’a üye olmuş kişilere ulaşarak sitenin birçok farklı alanında firmanızın tanıtımını yapma imkanı verir. Facebook reklamları ile;

 • İşletme sayfanızı büyütebilir,
 • Sayfa beğenisini artırabilir,
 • Gönderilerinizi öne çıkarabilir,
 • Yeni müşteriler bulabilir,
 • Daha önce iletişime geçtiğiniz müşterilere yeniden ulaşabilirsiniz.

Facebook reklamlarında başarıyı yakalamanın en önemli şartı, bu alanda uzman ve sertifikalı bir Facebook reklam uzmanı ile çalışmaktır. SCAKARS WEB olarak, size en iyi Facebook reklam danışmanlığı hizmetini sunmak için sertifikalı reklam uzmanımızla çalışmaya hazırsınız.

Bu sayfada, Facebook reklamları hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vereceğiz. Firmamız bünyesinde alacağınız Facebook reklam danışmanlığı hizmetine dahil olan her ayrıntı, sizi yeni müşterilere ulaştırmak için önemlidir. Bu nedenle, Facebook reklamlarının nerelerde görüntüleneceği, bu reklamlar ile neler yapılabileceği, bütçe ayarlaması vb. konular yazı içinde ayrıntıları ile anlatılmıştır. Bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Facebook Reklamlarının Kullanımı ve Yararları

Yapılan bir araştırmaya göre, sosyal ağlar tüketicilerden etkileşim almanın en iyi yollarından biridir. Facebook, sosyal ağlar arasında reklam dönüşü en iyi olan, en ucuz ve en etkili reklam platformudur. Dünya genelinde toplam 3 milyondan fazla şirket, Facebook reklamları kullanarak yeni müşterilere ulaşmakta ve gelirlerini düzenli olarak artırmaktadır. Peki Facebook internet reklamcılığı için neden bu kadar önemlidir? İşte Facebook reklamları kullanmanız için 3 neden;

 • Kitlenin büyüklüğü: Facebook’u günlük 1 milyardan fazla kişi ziyaret etmektedir.  Bu haliyle dünyadaki en büyük sosyal ağdır ve hem masaüstü bilgisayarlarda, hem tabletlerde hem de günümüzün vazgeçilmezi olan mobil telefonlarda kullanılmaktadır. Ülkemizden 35 milyondan fazla kişinin Facebook üyesi olduğunu düşündüğümüzde, ülkedeki neredeyse tüm müşteri kitlenizin Facebook’ta olduğunu söyleyebiliriz. Onlara ulaşmak için, Facebook’tan daha iyi bir seçim yok.
 • İnsanların İlgisi: Facebook kullanıcılarının, zamanının büyük çoğunluğunu Facebook’ta geçirdiklerini söylemek yanlış olmaz. Ortalama bir Facebook kullanıcısı, Facebook, Instagram ve Facebook messenger’da günlük 50 dakika geçiyor.
 • Hedefleme imkanı: Facebook reklamın bizlere sağladığı en önemli özelliklerden biri, müşteri kitlemizi detaylı olarak hedefleyebilmemiz. Yaş, şehir, dil, cinsiyet, ilgi alanları, hobiler, alışkanlıklar ve daha birçok konuda müşterilerimizi hedefleyebiliyor olmamız, internet reklamcılığı bütçemizi harcarken bize en iyi dönüşü sağlıyor.

Yukarıda saydığımız bu 3 özellik bile, Facebook reklamların biz iş sahipleri için ne kadar iyi olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Facebook Reklamları Nerede Görünür?

Facebook’a vereceğiniz reklamlar, birkaç farklı yerde kullanıcılara görünür ve bunlar arasından en iyi dönüş sağlayanı belirleyebiliriz. Genel olarak bir Facebook reklamı;

 • Kullanıcıların Facebook akışında (Haber Kaynağı’nda)
 • Sağ sütunda
 • Instagram’da
 • Messenger’da

görünür ve kullanıcılar bu alanlardaki reklamlarınız ile etkileşime geçebilirler.  Facebook reklamlarından en iyi dönüş, kullanıcıların Haber Kaynağı’nda, yani “akış” denilen ve Facebook gönderilerinin bulunduğu sayfadaki reklam alanlarından elde edilir. Reklam kampanyanızın içeriğine ve kitlesine göre, diğer alanlardan istediğimizi kaldırabilir ya da öncelik verebiliriz.

Facebook reklamları, sayfanın birçok farklı yerinde kullanıcıya görünür.

Facebook Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenir?

Facebook reklamları için bir bütçe belirlerken, günlük, haftalık ya da aylık olarak hesaplama yapabilirsiniz. Başlangıç için günlük 25-30 TL arası uygun olabilir ve bu sayede reklamlarınızın dönüşünü görebilirsiniz. Dilerseniz size uygun reklam paketlerimizden istediğinizi seçebilir ve aylık bütçenizi sonraki aylarda artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Reklam bütçesini belirlemek için 0543 390 83 32 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da sizi aramamız için iletişim sayfasından bize telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

Facebook Reklamlarının Dönüşünü Nasıl Öğrenebilirim?

Bizim aracılığımız ile bir Facebook reklam kampanyası başlatırsanız, Facebook reklamlarınızın raporlamasını sizlere biz sağlıyoruz. Facebook’ta yayınlanan reklamlarınızı gören, tıklayan, etkileşim gösteren, web sitenizi ziyaret eden, iletişim bilgilerini bırakan, videonuzu izleyen ve daha birçok başka eylemde bulunan Facebook kullanıcılarının sayılarını, yer ve cinsiyet bilgilerini, dönüşüm oranlarını ve diğer bilgilerini size raporluyoruz. Facebook reklamlarınız için raporlamaları, haftalık ya da aylık olarak talep edebilir ve gün gün Facebook reklam değerlerini inceleyebilirsiniz. Böylece bütçeniz ile ilgili düzenlemeler yapabilir ya da reklam tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.

Facebook Reklamları ile Neler Yapabiliriz?

Facebook, hepimizin bildiği gibi birçok farklı gönderi türünü destekleyen, insanların fotoğraflara bakabildiği, videolar izleyebildiği, yazılar okuyabildiği ve mesajlaşabildiği bir platformdur. Facebook reklamlar ile tüm bu alanlarda çeşitli reklamlar hazırlayarak müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Facebook sayfanıza yeni beğeniler kazandırabilir, müşterilerinizin telefon numaralarını ve e-postalarını toplayabilir, onlara en yeni kampanyanızın videosunu ya da afişini gösterebilir ve en yeni ürünlerinizi müşterilerinizin Facebook akışına düşürebilirsiniz. Facebook reklam türlerine bakacak olursak;

1 – Bir görseli, videoyu ya da bağlantıyı Facebook kullanıcılarına tanıtabiliriz

Facebook reklamlar ile, firmanıza, ürünlerinize ya da hizmetlerinize ait bir görseli, slayt halindeki fotoğrafları, bir videoyu, açıklayıcı bir metni ya da bir bağlantıyı Facebook’taki kitlenize gösterebiliriz. Bu bir ürün sayfası, iletişim sayfası, hizmetlerimiz sayfası ya da anasayfanız olabilir. Aynı şekilde etkinlik afişi, kampanya ya da indirim afişi, ürün görseli ya da hazırladığınız bir tanıtım videosunu Facebook’taki kitleniz ile buluşturabiliriz. Bu, en yaygın Facebook reklam türüdür.

2 – Facebook sayfanızı tanıtabilir ve sayfa beğenisini artırabiiriz

Şirketiniz için hazırladığınız Facebook sayfasını, müşteri kitlenizin önüne çıkararak sayfanızı beğenmelerini sağlayabiliriz. Bu sayede her zaman ulaşabileceğiniz bir müşteri kitlesini Facebook sayfanız altında toplayabilir, onlara en yeni ürününüzden bahsedebilir, web sitenize yönlendirebilir ve sunduğunuz hizmetleri tanıtabilirsiniz. Facebook reklamları ile Facebook sayfanızın beğenisini artırmak için bir video, fotoğraf, yazı, ilgi çekici bir afiş ya da beğen butonunu kullanabilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık ya da toplam bir bütçe ayarlayarak, reklamlarınızın ne kadar süre ve ne kadar kişiye görüneceğini belirleyebilirsiniz.

3 – Facebook sayfanızdaki bir gönderiyi tanıtabiliriz

Bu reklam türünde, Facebook sayfanızda yer alan bir gönderiyi, günlük, haftalık, aylık ya da toplam bir reklam bütçesi ayarlayarak, ister sayfanızdaki tüm kullanıcıların isterseniz de belirlediğiniz kitleye uyan diğer kullanıcıların önüne çıkarabiliriz. Facebook kullanıcıları gönderiyi beğenebilir, paylaşabilir ve yorum yapabilirler. Siz de bu sayede hem Facebook sayfanıza beğeni toplayabilir hem de yeni müşterilere daha kolay ulaşabilirsiniz. Öne çıkarmak istediğiniz sayfa gönderisi metin, fotoğraf ya da video içerebilir ve isterseniz internet sitenize yönlenen bağlantılar da içerebilir.

4 – Müşterileri ve ziyaretçileri web sitenize yönlendirebiliriz

Facebook üzerindeki 35 milyon Türk kullanıcıdan hedeflediğiniz kişiler, sizin müşteri kitlenizi oluşturur. Müşteri kitlenizi internet sitenize yönlendirerek onlara ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve şirketiniz ile ilgili diğer tüm bilgileri gösterebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ilgi çekici bir başlık, açıklayıcı bir metin, dikkat çekici bir görsel ve Facebook kullanıcılarını harekete geçirecek bir “Eylem” butonu kullanmaktır. Dilerseniz birden fazla görseli slayt olarak kullanabilir, tanıtım videonuzu yerleştirebilir ya da tek bir görsel ile müşterilinizin ilgisini çekebilirsiniz. Eylem butonu için “Şimdi Alışveriş Yap”, “İletişime Geç”, “Daha Fazlasını Öğren” gibi kullanıcıyı eylem yapmaya teşvik edecek kelimeler seçebiliriz ve bu sayede Facebook reklam bütçenizi en iyi şekilde kullanabiliriz.

5 – İnternet sitenizdeki dönüşümleri artırabiliriz

İnternet sitenize giren her bir ziyaretçinin, sizin belirlediğiniz işlemi gerçekleştirmesine “dönüşüm” denir. Örneğin, dönüşüm işlemini “iletişim formunu doldurmak” olarak belirlersek, sitenize giren bir müşteri iletişim formunu her doldurduğunda, bunu bir “dönüşüm” olarak kabul ederiz. Facebook reklamlarını kullanarak, sitenize gelen bir ziyaretçinin “dönüşüm” işlemini gerçekleştirip gerçekleştirmediğini belirleyebilir, bunu günlük, haftalık ya da aylık şekilde raporlayabilir ve sitenizdeki dönüşümleri artırmak için gerekli çalışmaları yapabiliriz.

 
Facebook’taki müşteri kitlenizi belirlemek, uzmanlık gerektiren bir iştir.

3 – Müşteri kitlenizin eğitim, ilişki ve iş durumu

Facebook reklamlarında en çok özen gösterdiğimiz konulardan birisi de, müşteri kitlenizi belirlerken eğitim, ilişki ve iş durumuna göre hedefleme yapmaktır. Bu seçenekleri kullanarak, belirli bir eğitim seviyesine ait kişileri hedefleyebilir, sadece öğrencileri ya da mezun olanları seçebiliriz. Bunun yanında Facebook kullanıcılardan bekar, evli, ilişkide ya da çocuğu olan kullanıcıları seçebiliriz ve ürün ve hizmetlerinize en uygun kişiler ile kitlenizi oluşturabiliriz. Ayrıca müşteri kitlenizi seçerken dahil etmek istediğiniz Facebook kullanıcılarının iş durumlarını, çalıştığı firmaları, mesleklerini ya da patronları belirleyebiliriz. Reklamınızı sadece sizin belirlediğiniz kriterler uygun olan Facebook kullanıcıları görür ve reklam bütçenizi boşuna harcamamış olursunuz.

4 – Facebook reklamları için müşteri kitlenizin ilgi alanları ve davranışları

Facebook kullanıcıları arasından müşteri kitlenize dahil etmek istediğiniz kişileri seçerken, onların neleri sevdiğini ve nelerle ilgilendiğini bilmemiz gerekir. Potansiyel müşterilerinizi hobilerine göre seçebilir, ilgilendikleri haberler ya da fotoğraflar ile bulabilir ve yakın zamandaki davranışlarına göre hedefleyebilirsiniz. “Spor”, “moda”, “teknoloji”, “iş dünyası” ve buna benzer onlarca kategori arasından size uygun olan kişileri seçebiliriz. Bunun yanında daha önce internetten alışveriş yapmış müşterileri, sayfanıza ya da şirketinize benzer nitelikle sayfaları takip edenleri ve belirli marka telefon sahiplerini bile hedefleyebiliriz. Bu sayede Facebook reklamlar ile harcadığınız tek bir kuruş bile boşa gitmez.

Facebook Reklamları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Facebook reklamları hakkında müşterilerimizin en çok sorduğu soruları, bu bölümde sizler için bir araya getirdik. Aklınıza takılan diğer soruların cevabını öğrenmek ve Facebook reklam danışmanlığı hizmetimizin ayrıntılarını görüşmek için bizi 0543 390 8332 numaralı telefondan arayabilir, iletişim formundan bize ulaşabilir ya da info@scakars.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.


Soru 1: Facebook reklamlarını kullanmak için bir Facebook sayfamın olması gerekli mi?

Cevap 1: Facebook reklamlarından en iyi dönüşü alabilmek için, bir Facebook sayfanızın olmasını öneriyoruz. Facebook sayfanız varsa, bu sayfa üzerinden reklamlarınızı yayınlayabiliriz. Eğer Facebook sayfanız yoksa, sizin için tamamen ücretsiz şekilde Facebook sayfanızı oluşturabilir ve gerekli düzenlemeleri yapabiliriz.


Soru 2: Facebook’a reklam vermek için internet sitemin olması gerekli mi?

Cevap 2: Facebook reklamlarını kullanmak için internet siteniz olmak zorunda değil. Elbette e-ticaret reklamları ya da web sitesine yönlendirme reklamları için internet sitenizin olmasını bekleriz. Ancak diğer reklam türleri için internet siteniz olmadan da Facebook’a reklam verebilirsiniz.


Soru 3: Facebook reklam harcamalarımı gider gösterebilir miyim?

Cevap 3: Facebook reklamları danışmanlık hizmetimiz ile, Facebook faturalarının ülkemizde geçerli olup olmadığı hakkında endişelenmenize gerek yok. Facebook reklam harcamaları, hizmet bedeli ya da Facebook reklam paketleri için firmamız tarafından fatura kesilecek ve bu faturaları muhasebe işlerinizde sorunsuz şekilde kullanabileceksiniz.


Soru 4: Facebook’a reklam vermeden önce kitlemi öğrenebilir miyim?

Cevap 4: Facebook’a reklam vermek ve bizimle çalışmak istiyorsanız, herhangi bir ödeme yapmadan “Facebook Kitle ve Bütçe Belirleme Çalışması” talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede, aylık bütçeler ile tahmini olarak kaç kişiye ulaşacağınızı, reklamınızın kaç gün yayınlanacağını ve alacağınız dönüşleri öğrenebilirsiniz.


Soru 5: Facebook’a reklam vermek için Facebook hesabımın şifresini size vermek zorunda mıyım?

Cevap 5: Hayır. Facebook’a reklam vermek istiyorsanız, şifrenizi bize vermenize gerek yok. Facebook reklamı vermek istediğiniz Facebook sayfasında bize yetki verebilir ya da Facebook sayfanız yoksa, bizim açacağımız sayfanın sahibi olarak Facebook’u kullanmaya devam edebilirsiniz.


Siz de internetin en büyük sosyal medya sitesi olan Facebook’ta, Türkiye’deki 35 milyona yakın kullanıcıya firmanızı, hizmetinizi ve ürünlerinizi tanıtmak istiyorsanız, Facebook Reklam Danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. İletişime geçmek ve detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurabilir ya da 0543 390 83 32 numaralı telefondan ve info@scakars.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 
SCAKARS WEB TASARIM & YAZILIM - SUNUCUHANE İnternet Teknolojileri.
TELEFON :
0 543 390 83 32
GSM :
0 543 390 83 32
E-POSTA :
info@scakars.com
ADRES :
Yılankıran Cad.No:35
Vergi No:
8920308370
Vergi Dairesi
Tatvan V.D.
 
iletişim bilgileri
sosyal medya
Müşteri bilgilendirme
 
Bu sitedeki SCAKARS WEB'e ait hiç bir görsel her ne sebeple olursa olsun, kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz, çoğaltılamaz, basılı yada internet ortamında yayınlanamaz. Sitedeki ürünler logolar ve görseller SCAKARS WEB'in ticari malıdır hiç bir amaçla bu markalar ve logolar SCAKARS WEB'in izni olmaksızın kullanılamazSCAKARS WEB haber vermeksizin sitede sunduğu ürün ve hizmetlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. SCAKARS WEB tarafından yazılı olarak teyit edilmeyen kampanya, tasarım, hizmet, ürün ve fiyatlar geçerli değildir.